אסטרטגיית דיגיטל – קווים לדמותה


מה המשמעות של אסטרטגיית דיגיטל, למה היא כל כך חשובה לעסק שלכם ואיך זה הגיוני שכל כך הרבה עסקים מקלים בה ראש? 

אסטרטגיית דיגיטל – מונח ששגור בפי רבים, אך מעטים יודעים לתרגם אותו הלכה למעשה, מדובר בתהליך קריטי להצלחה של העסק המודרני. במובן הרחב ביותר מדובר בתכנית מסודרת המפרטת כיצד יושקעו המשאבים שלכם, באפיקי השיווק והפרסום הדיגיטליים השונים. 

כמו שאף אחד לא יעז לצאת לקרב בלי תכנית פעולה המבוססת על טקטיקה  ואסטרטגיה ידועה מראש ומהלכים מתוכננים כולל תוכנית ב', כך אין שום סיבה שהשיווק הדיגיטלי שלכם יתנהל ללא תכנית פעולה המבוססת על חשיבה אסטרטגית וניסיון של מומחים.

מרוב דובים לא רואים את היער, למה צריך אסטרטגיית דיגיטל?

או .. מרוב פלטפורמות לא רואים את היעד. 

אמצעי השיווק הדיגיטליים מתקדמים הרבה יותר מאמצעי השיווק המסורתיים, על זה כבר דיברתי במאמר הקודם, עדיין יש הרבה קווי דמיון ביניהם. 

לדוגמא:  כולם דורשים השקעה כספית:

 הואיל ולכל עסק יש משאבים מוגבלים (גם היום, בדיוק כמו לפני ארבעה עשורים לצורך העניין), כל בעל עסק צריך להחליט כיצד הוא מעוניין להשקיע את הכסף שלו בתחום השיווק.

עם הופעתם של האמצעים המודרניים, נוספו לשאלות החשובות שעמדו בבסיס האסטרטגיה השיווקית לפני אי אילו עשורים, שאלות חדשות, העומדות בבסיס התחום של אסטרטגיה שיווקית בדיגיטל.

אז איך אפשר לבנות בצורה מקצועית את אסטרטגיית הדיגיטל של העסק שלך? 

pedotpost הוא משרד מוביל, שמתמחה בשילוב בין אמצעי השיווק המסורתיים לאמצעי השיווק הדיגיטליים. 

וזאת מתוך ידיעה ואמונה מול הוכחות. 

שלכל עסק ישנו תמהיל שיווק ייחודי הרלוונטי אליו באופן אישי, שלא מתאים לעסק אחר, גם אם מדובר בתחומים זהים לגמרי. 

לפיכך תהליך העבודה אצלנו מתחיל בראש ובראשונה בהיכרות מעמיקה עם הלקוח והתעמקות במוצרים או בשירותים שהוא מספק. בחזון ובתשוקה של העסק וקידום המותג ובעצם בכל מה שמבדל אותו מהמתחרים. כאן המומחיות שלנו נכנסת לתמונה. 

בשלב הבא מתבצעת עבודת מחקר של ממש שבה אנשי המקצוע שלנו "צוללים" למעמקי התחום המדובר ולומדים להכיר את קהל היעד של העסק ואת העסקים המתחרים. לאחר מכן, בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, מוגדרים יעדי שיווק ברורים תוך חשיבה לטווח הארוך ונבנית האסטרטגיה המתאימה ביותר לעסק. ניתן לומר שהתהליך מתנהל בדומה לאופן שבה כלה ביום חתונתה לובשת את שמלת הכלה שלה לאחר אין ספור מדידות והתאמה באופן מדויק לנתוני המידות שלה.

ואז אפשר לצאת לדרך, עם ידע מה הולך לקרות, עם דרך ידועה מראש ובעיקר לקוחות חדשים מידי יום.

לאחר 3 שנים של פיתוח שיטה אסטרטגית ניתן להגיע לתוצאות מקסימליות לעסק שלך בתום 90 יום. 

האומנם? 

אנחנו כאן!